Alışveriş Sepeti

E-ticaret sitelerinde, ziyaretçinin almaya karar verdiği ürünleri elektronik olarak biriktirdiği bölümdür. Bu sepetin bir özelliği de, siz alışverişinizi tamamlamadan siteyi terk etmek durumunda kalsanız bile, daha sonra, siteye gelip giriş yaptığınız zaman, sepete eklediklerinizi size hatırlatır ve siz silmediğiniz sürece orada bekletir. Sitemizin, sağ üst köşesinde bulunan, "Sepetim" butonunu tıkladığınız zaman, alışveriş sepetinizdeki ürünleri görebilir ve satın alma aşamasına geçebilirsiniz.
 
SİPARİŞ DURUMU AÇIKLAMALARI
 
Bekleyen: Siparişiniz sistemimize düştüğü an, “Bekleyen” durumunda düşer. Finans departmanımız tarafından ödeme onayı verildikten sonra bir sonraki aşamaya gelinir.

Telefonla Sipariş: Hafta içinde telefonla ödeme ile sipariş verdiğinizde, operatör arkadaşlarımız (mesai gün ve saatleri dikkate alınarak) 6 saat içerisinde size ulaşacak ve kart bilgilerinizi alarak işlemi sonlandıracaktır.

Ürün Tedarik: Ödeme onayı alınan sipariş, tedarik departmanının ekranlarına düşer. Ürün tedariği tamamlandıktan sonra takip eden aşamaya geçilir.
 
Sevkiyat: Tedarikçi firmadan siparişi verilen ürünün alınması veya firmamıza getirilmesi aşamasıdır.

Kargoda: Ürün kargoya verildikten sonra, sipariş, Kargoda durumuna getirilir. Artık, ürününüz, tarafınıza ulaşmak üzere yola çıkmıştır.

İptal Bekleyen: Sipariş verilen ürünün tedariki ile ilgili sorun yaşanıyorsa, ya da müşterinin isteği üzerine sipariş, iptal edilmek isteniyorsa, öncelikle İptal Bekleyen konumuna getirilir. Daha sonra, finans departmanı tarafından ödemenin iadesi gerçekleştirilir ve sipariş, iptal edilir.