Alışveriş sepetiniz boş...
WhatsApp
 0533 283 33 79

 
 
Yeni Kitap Okuma Dizisi 9 Kitap Birarada

Yeni Kitap Okuma Dizisi 9 Kitap Birarada

Marka: Apsis Kitap
Ürün Barkodu:
Ürün ID: 473867
Durum: Stoklarımızda
KDV Dahil Fiyat:
60,00 TL
Havale / EFT: 57,60 TL
0 reviews  

Harran Ovası cayır cayır sıcaktan kavrulurken…Bir kamyonun üzerinde onlarca insan…Gaziantep ,Kahraman Maraş, Osmaniye’ye  doğru yol almaktadırlar.

Fırat ile Cansu, ilk kez ilçe sınırları dışına çıkmaktadırlar.Yeryüzünde başka dağların,ovaların, ırmakların ve insanların olduğunu görürler.Bir cehennemden ötekine doğru ilerlemektedirler.Çukurova’da,yeşilin tonları arasında ,kar beyazı tarlalara ulaşırlar .Günlece,haftalarca;yorulurlar,kavrulurlar.Yılanlar gibi kabuk değiştiriler.Bir seüvenden ötekine…Bazen düş kırıklığına,bazen isyanlara,bazen de cılız umutlara sarılırlar.

Toros Dağları’nın yanı başında;Ceylan Irmağı’nın kıyısında,uçsuz bucaksız tarlalarda…Irgat olmayı ırgatlar gibi,yaşamayı öğrenirler.Ve o çocuk yürekleriyle;eski bir bisiklet,birkaç elbise satın alarak ,mutluluğa ve umuda yelken açarlar.

Hiç bilmedikleri,düşleyemediklerigizemli hayatları ;keşveder ‘’Özgürlüğün insan insanın kitap olduğunu’’ anlamaya başlarlar.
Kurduklarıdüşlerin ardında koşmakta olan Arda ile Ada, önelerine çıkan her kapıyı cesaretle arayarak ilerliyorlar.Noel Baba’nın  şehri Kale Demre’de,Romalıların şehrinde geziniyor,düşler kurarak  o çağlara yolculuk ediyorlar.Maymun iştahlı bu çocuklar,buldukları her kitabı okuyor, serüvenden serüvene koşuyorlar .

En sonunda babalarının gemisi ile uzun bir yolculuğa çıkarlar.Akdeniz’den Ege’ye ,oradan Çanakkale Boğazı’na ulaşırlar.Dünyanın en ilginç savaşı olan,Kurtuluş Savaşı’nın geçtiği yerleri görürüler .Mustafa Kemal Atatürk’e olan hayranlıkları daha da artarak derinleşir.

Marmara hayranlıkları daha da artarak derinleşir .Marmara Denizi’nden  geçerek İstanbul Boğazı’na ulaşırlar.Sonra Karadeniz boyunca  ilerleyerek Batum’a ulaşırlar.Bu gizemli şehrin caddelerinde, sokaklarında ve insanlarında ,bir başka hayatla buluşurlar.
Yağışlı bir kış gününde çılgın Karadeniz’in ortasında…Fırtına ile  karşı karşıya kalırlar.Dehşete kapılırlar!Ölümle yaşam arasında gidip gelirken, olağanüstü çabalar sonucunda yeniden hayata dönerler

Nihat Gökmen, ilk romanı "Issız Baykuş Adası"yla çocukları harika bir maceraya sürüklüyor.
İki meraklı afacan okul gezisi sırasında Kapadokya’da bindikleri bir balonla beklenmeyen bir yolculuğa çıkıyor. Korku ve heyecanla yol alırkan ıssız bir adaya düşüyorlar. Ya da ıssız olduğunu düşündükleri bir adaya...
Birkaç gün sonra açlıktan ve yorgunluktan bitap hale düştüklerinde perişan ne yapacaklarını düşünürken onları görüyorlar, Kızılderilileri...
Ve meraklı, hepsi birbirinden farklı günler geciriyorlar. Bir yanda aile hasreti bir yanda yeni yuvaları Kızılderililer’le farklı deneyimler onları bambaşka birer kişiliğe dönüştürüyor. Yeni arkadaşlar, yeni dil ve yeni bir ülke...
Eve dünöş için uğraşan afacan iki arkadaşı neler bekliyor neler...
Bu meraklı yolculuğa katılmak için ne bekliyorsunuz....

Karlı Vadi - Nihat Gökmen

Ormanlarla kaplı karlı dağların ardında yaşamlarını sürdüren Pelin ve Çınar hergün bir başka heyecanla hayata başlarlar. Çoruh Nehri ,azgın azgın akarken;ayılar kiraz ağaçlarında,domuzlar bostanlarda,sincaplar ağaçların dallarında gezerler.Karanlık ve puslu gecelerde kurt sürüleri köylere iner,buldukları hayvanları kaparlar.

Onlar;tırpanlarla ot biçer,kağnı ile yük taşırlar. Dalında kirazı ,kızılcığı,elmayı, armudu ve ceviz yerler.Tavukları,inekleri,öküzleri ve köpekleri ile birlikte,mutlu mu mutlu bir hayat yaşarlar.

Çınar ile P elin midibüsün içinde Artvin’e doğru gitmektedirler.Sıradağların tepesinde kopan çığ hızla vadiye ulaşırve araçları altına alarak sürükler.Tonlarca ağırlığındaki kar yığınının altında, saatlerce ölüm kalım mücadelesi verirler. Bir süre sonra gelen ekipler tarafındankar altında çıkarılarak kurtulurlar. Onlar için ikinci hayat başlar.

Şavşat’ın vahşi ve gizemli doğasında!...Bazen ayılarla,bazen domuzlarla burun buruna gelir,olmadık serüvenler yaşarlar.

Kartal Kayalıkları – Nihat Gökmen

Olanlar olmuştu…Sinan ilkokulu bitirdikten sonra okumaya son vermişti.Arkadaşları ortaokula gidip gelirken,o içini çekerek onları izlemeye yetiniyordu.Artık köyde çobanlıktan onu bekleyen bir seçenek yoktu.Bunu düşündükçe canı sıkılıyor,üzülüyor ve kendisine kızıyordu.

Akıllı, atak,becerikli ve herşeye yatkın birisiydi.En iyi çoban ,en yaramaz çocuk oydu.Nerdeilginç,olağandışı,korkunç,serüven dolu şeyler varsa,onu buluyordu.Yıldırımlar onun yanı başındaçakıyor,kara yılanlaronun karşısına dikiliyor.Bütün bu olup bitenlerianlamaya çalışırken,kitaplarla tanışıyor.İşte o andan itibaren her şey değişmeye başlıyor.

En sonundabütün bunlardan kurtulmak için yollara düşer.Gölbaşı ilçesinden Osmaniye iline gelir.Aklınıza gelebilecek ne kadar ilginç şey varsa,hepsi başında!

Öyle kenarda durmayın…Hadi!Hadi,bu fırtınalı olaylarasizde katılın.Siz de heyecandolu şeyleri yaşayın.

Kurtların Gölgesinde – Nihat Gökmen

Ağzından ateş saçan ejderhalar,dünyayı ele geçirmeye çalışan korkunç yaratıklar,garip canlılarla dolu yeni bir evren,gizemli ve korkunç gezegenin keşfi…Bu kitapta hiçbirini bulamayacaksınız bunların.Zira hayatın içinden sıaradan insanın öyküsüdür elinizdeki kitap.

Günlük hayatın telaşesini,dünyadaki gerçek iyilik ve kötülükleri hayatın akışı içindeki insanı sade içten anlatımla sunan ‘’Kurtların Gölgesinde ‘’,sadece vurdulu kırdılı,toplu tüfekli oyunlar,bilgisayar içindeki sanal yaşam, fantastik kahramanlarla gerçekliği örtüşmeye çalışan çocuklara degil nezih ve sevgi dolu bir dünyayı özleyen yetişkinlere de iyi gelecek .

Kardeşliği dostluğu,saygıyı,yardımseverliği aile içi sağlıklı iletişimin püf noktalarını…ve hızlı hayat koşullarının içinde gözden kaçırmakta olduğumuz pek çok güzelliği bize hatırlatan ‘’Kurtların Gölgesinde’’bilgilendirici ve araştırıp öğrenmeye,gezip görmeye yönlendirici yanıyla da dolu dolu bir roman.

Günlük hayatın telaşesini, dünyadaki gerçek iyilik ve kötülükleri ve hayatın akışı içindeki insanı sade ve içten anlatımla sunan “Kurtların Gölgesinde”, sadece vurdulu kırdılı, toplu tüfekli oyunlar,
bilgisayar içindeki sanal yaşam, fantastik kahramanlarla gerçekliği örtüştürmeye çalışan çocuklara değil nezih ve sevgi dolu bir dünyayı özleyen yetişkinlere de iyi gelecek.

Kardeşliği, dostluğu, saygıyı, yardımlaşmayı, aile içi sağlıklı iletişimin püf noktalarını… Ve hızlı hayat koşullarının içinde gözden kaçırmakta olduğumuz pek çok güzelliği bize hatırlatan “ Kurtların
Gölgesinde” bilgilendirici ve araştırıp öğrenmeye, gezip görmeye yönlendirici yanıyla da dolu dolu bir roman.

Maymun Çocuk Sisi - Nihat Gökmen

Ailesini aramaya çıkan küçük çocuk,ormanda kaybolur.Köyün hepsi onu aramaktadır. Çevresinde kimseleri bulamayan Sisi yorgun ve bitkin düşer.

Sığındığı yosunların arasında sızarak uyur. Sabah kalktığında bir anda karşısında maymunları bulur ve şok geçirir. Maymun  sürüsü Sisi’ye sahiplenir ve yanına alır .

Beleğini yitirmiş olan Sisi, geçmişi ile ilgili hiçbir şey anımsamaz.Y eni doğmuş bir bebek gibidir.Onun için hayat yeni başlamaktadır.Simen Dağları’nın vahşi ortamında,Benekli Maymun’un Dağları’nın vahşi ortamında,Benekli Maymun’un yardımıylasürü içindeki yeni yaşamına tutunur. Aslanlarla, zebralarla, çakallarla, balıklarla ve kuşlarla birlikte yaşamaya başlar.O,ne bir maymun nede bir çocuktur.İkisi arasında bir şey

Her şey yolunda giderken,yıllar sonra bir gün…Ormanda gezinmekte olan köylülerle karşı karşıya gelirler.İşte  o an, olmadık şeyler gelişir. Her şey allak bullak olur.

Sihirli Ada - Nihat Gökmen

Dört kahraman çocuk,gemide yangınbaşlayınca lastik bir botun içinde kendilerini okyanusun sularına bırakırlar. Saatler süren umutsuz bekleyişten sonra ansızın beliren bir Sis Kümesi, onları içine alarak hızla sürüklemeye başlar. Bir süre sonra kendilerini Sihirli Ada’da bulurlar. Birbirinden ilginç şaşırtıcı olaylar birbirini kovalar durur.

Ardından Sis Kümesi ile uzay yolculuğuna çıkarlar. İlk durakları Ay olur. Orada gördükleri ve yaşadıkları olağanüstü şeyler ,dördünün de aklını  başından alır.Daha sonra kendilerini Mor gezegen’de bulurlar.Artık gerçek ile düş arasında bir yerdedirler .inanılmayacak şeyler yaşarlar!

Muhteşem geçen günden sonra dönüşe geçerler. Uzayın derinliklerinde ilerlerken bir anda K ara Delik’le karşı karşıya kalır ve sürüklenmeye başlarlar.Dehşet dolu olayları fark eden sihirbazlar, yüzüklerinini ışınlayarak bu duruma müdahale ederler.


Hoşçakal Anne - Fatma Çetin Kabadayı

Biletler  lütfen”
Duygu  çantasını  açtı,  cüzdanından biletini çıkarıp uzattı.
Otobüs  hareket  edeli on beş  dakika  olmuş  neredeyse  Ankara’yı  çıkmıştı. Gidiyordu .
bir  daha  asla dönmeyecekti. Otellerin  bir kaçı yaşından  dolayı onu almamış, almaya karar verenler ise kendisinin  hoşuna gitmemişti. Nasıl olsa parası çoktu.

Birkaç  gün teyzesinde kalacak  döndüğünde de bir  çare  bulaçaktı.  Annesi  ve babası  Duygu’nun  uyandığında  çoktan  gitmişlerdi.  Onlar  okul  kapısı  önünde  kızlarını  beklerken ,   Duygu  önce kileri  eski  haline  getirmiş,  bütün  günlükleri  çantasına  koymuş,  odasından  bir  kaç  giysi ve bir  iki  ayakkabı  daha  alarak  evden  ayrılmıştı.  Yıllarca kendisine  anne  ve babalık yapan  bu  kişileri  de kısa bir  not yazıp aceleyle evi terk  etmişti.

Yorum YazNot: HTML'ye dönüştürülmez!

Kötü            İyi
Taksit Tutar Toplam
Peşin 60,00 TL 60,00 TL
2 31,28 TL 62,55 TL
3 20,90 TL 62,70 TL
4 15,75 TL 63,00 TL
5 12,63 TL 63,15 TL
6 10,58 TL 63,45 TL
7 9,09 TL 63,60 TL
8 7,99 TL 63,90 TL
9 7,12 TL 64,05 TL